Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 3 001 Kč a máte DOPRAVU ZDARMA
O NAŠEM VINAŘSTVÍ

 

Jsme firma rodinného typu, založená v roce 1992. Najdete nás ve slovácké podoblasti Jižní Moravy, asi 6km od Kyjova v blízkosti pohoří Chřiby. Právě na těchto jižních svazích, které dávají této krajině malebný ráz, jsou nejlepší vinice.

Naše vinice o celkové rozloze téměř 25ha, obděláváme ve 3 katastrech. Půdy jsou zde hlinitopísčité a sprašovité.

Veškeré vinice udržujeme v souladu s Integrovanou produkcí, což je něco mezi BIO produkci a konvenčním hospodařením. Na vinicích máme nasazeny dravé roztoče, kteří udržují harmonický ekosystém.

Vinice jsou také osety speciální bylinou směsí, pro co nejlepší biodiverzitu půdy. Vyrábíme a prodáváme kvalitní přívlastková vína typická pro jižní Moravu. Naše vína můžete zakoupit ve vinotékách téměř po celé České republice a také na Slovensku.

Prodej vína, Vám také nabízíme prostřednictvím našeho e-shopu, zde je k dispozici celý sortiment vín našeho vinařství.

 

 

VINICE

Trať Feruňk

Jde o naši domovskou a nejrozšířenější viniční trať. Většina vinic v téhle trati je ve stáří 5 - 20 let a odrůdová skladba je velmi široká.

V trati pěstujeme jak staré známé odrůdy, tak zde máme vysázeny i odrůdy nové tzv. PIWI odrůdy. Jsou to odrůdy révy vinné, které jsou odolné proti houbovým chorobám, např. Hibernal, Malverina, Solaris, Souvignier gris apod.

 

Trať Hýselská hora

Trať Hýselská hora je sousedská trať naší domovské trati Fěruňk. Řádky vinice v téhle viniční trati se táhnou až do nadmořské výšky 310m.n.m. s ideální svahovou jižní orientací.

V téhle trati pěstujeme i zajímavé odrůdy jako jsou Merlot, Malbec, Savilon a nebo téměř v historii zapomenutou odrůdu Sylvánské červené.

Trať Stará hora

Naši nejstarší, více jak 30-ti letou vinici obhospodařujeme ve vzdálenější obci Kostelec u Kyjova.

Zde máme pouze odrůdu Muller Thurgau. Vinice je na tzv. vysokém vedení. Orientace řádku je jižního směru na náhorní plošině.

 

Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za měsíc.
AKTUALITY

 

 

Kde nás najdete

Žádovice 276

Žádovice , 696 49

Map
Kontakty
Chcete poradit s vínem?
Chcete poradit s vínem?
(Po-Ne, 09:30 - 18:00 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
google-site-verification=n5tPt8dN6bbNSkDQ_q0xKJoUNgS4B4rldtIXq4oO_SU